top of page
Nasielsk
2021 | projekt indywidualny

Jeden z naszych ulubionych projektów indywidualnych, opracowany od białej kartki w oparciu o szczególne wymagania naszych klientów. Celem było stworzenie domu, który będzie łączył przestrzeń publiczną na parterze z przestrzenią prywatną na piętrze. Dom powstał na terenach wiejskich nieopodal Nasielska, na rozległej działce, na której nasi klienci stworzyli pasiekę - w oparciu o nią w domu mają się odbywać warsztaty pszczelarskie, a także powstało mini-laboratorium do produkcji kosmetyków z pszczelich półproduktów. Ozdobą salonu, utrzymanego w stylu nowoczesno-rustykalnym, jest gliniany piec do wypieku chleba i pizzy.

 

Na piętrze znajduje się bardzo wysokie poddasze - przeszklony salon górnego apartamentu w najwyższym punkcie osiąga ponad 5 metrów wysokości. Poza nim na piętrze zlokalizowano sypialnię z garderobą, gabinet i łazienkę. Wszystkie pomieszczenia posiadają przeszklenia na całą wysokość ściany, fantastycznie otwierając wnętrze na otacząjącą przyrodę. Łączna powierzchnia domu to ok. 150 m²

Z zewnątrz, cechą charakterystyczną jest łączona drewniano-tynkowana elewacja. Część drewnianą wykonano z desek modrzewiowych. Część parterową ze specjalnego tynku dekoracyjnego, nawiązującego fakturą do białego granitu. Obie powierzchnie komponują się doskonale z grafitową stolarką okienną i drzwiową oraz obróbkami blacharskimi w tym samym kolorze.

bottom of page