top of page

Częste pytania (FAQ)

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej padają odnośnie technologii domów Svobo oraz współpracy z nami. Jeśli nie znajdziecie tu odpowiedzi na Wasze wątpliwości, skontaktujcie się z nami - z chęcią wszystko wyjaśnimy. 

Oferta i współpraca

Czy można kupić sam projekt domu Svobo?

Budujemy domy według naszych autorskich projektów, ale same projekty nie są na sprzedaż. Jesteśmy przywiązani do naszych domów i chcemy mieć pełną kontrolę nad procesem ich powstawania.

Czy możecie przerobić projekt na inną technologię, np. murowaną?

W teorii tak, ale zdecydowaliśmy się tego nie robić. Do budowy naszych domów wybraliśmy drewno klejone z uwagi na jego liczne zalety o których możecie przeczytać tutaj. Dla tej technologii zbudowaliśmy sieć dostawców, wykonawców i kompetencje, które umożliwiają nam wykonanie domów w standardzie i czasie który jest dla nas satysfakcjonujący. Z tych zasobów i doświadczeń chcemy korzystać aby dostarczać produkt który będzie maksymalnie satysfakcjonujący zarówno dla nas jak i dla naszych klientów. 

Czy możecie dostosować wasz gotowy projekt do moich potrzeb?

Oczywiście. Choć nasze projekty mogą być stosowane bez zmian, rzadko się zdarza, aby spełniały czyjeś oczekiwania w 100%. Dostosowanie rozkładu pomieszczeń, a nawet zmiana wielkości domu jest jak najbardziej możliwa na etapie przygotowawczym. Może być też tak, że nasze gotowe projekty posłużą za inspirację, a finalnie to co dla Was stworzymy będzie całkowicie nowym projektem opartym na Waszych wytycznych.

Czy można u was zamówić projekt indywidualny?

Tak, szczególnie jeśli szukacie czegoś bliskiego charakterem domom Svobo.

 

Czy można wam zlecić budowę domu z drewna klejonego według projektu który już posiadam?

Co do zasady nie, ale od każdej zasady istnieją wyjątki... Jeśli posiadacie ciekawy projekt, chętnie się z nim zapoznamy i wtedy podejmiemy decyzję. 

Czy można obejrzeć na żywo jeden z Waszych domów?

Chętnie zaprosimy Was na jedną z trwających inwestycji, gdzie będziecie mogli zobaczyć nasz dom na różnych stadiach zaawansowania. Dbamy o prywatność naszych klientów, więc wizyt w już zamieszkanych domach nie proponujemy. Zarazem, jako że część z nich została kupiona lub wybudowana na wynajem, każdorazowo polecamy wynajęcie takiego domu, np. na weekend. Taki pobyt daje o wiele lepsze wrażenie tego czym jest dom Svobo i jak się w nim będziemy czuć. Domy Svobo na wynajem zostały tak oznaczone na stronie z naszymi realizacjami - szukajcie informacji i odnośników w opisie.

Technologia budowy

Czym dom Svobo rózni sie od przeciętnego domu drewnianego? Czy to dom szkieletowy?

Nie. Dom Svobo jest domem z pełnego drewna - jego ściana konstrukcyjna składa się w całości z prefabrykowanych paneli drewnianych grubości 10 cm, które dopiero później są pokrywane termoizolacją i zewnętrzną elewacją. W domu szkieletowym konstrukcję stanowią drewniane belki rozstawione w pewnej odległości od siebie, pomiędzy którymi znajduje się termoizolacja. Belki i izolacja są następnie pokrywane - od zewnątrz elewacją, od wewnątrz lekką ścianą wewnętrzną. Co za tym idzie, dom Svobo zawiera nawet 10 razy więcej drewna od domu szkieletowego i znacznie prostszą konstrukcję, co przekłada się na mniej mostków termicznych, większą stabilność i trwałość. Dom drewniany z odpowiednio wykonaną izolacją i elewacją oferuje najlepsze warunki mikroklimatyczne - posiada doskonałe zdolności autoregulacji wilgotności i temperatury, zapewniając domownikom zdrowe powietrze we wnętrzu.

Czy klejenie drewna powoduje że jest ono toksyczne?

W żadnym wypadku. Do klejenia drewna używa się ekologicznych klejów melaminowych, spełniających z zapasem wszelkie normy bezpieczeństwa. Jak sami zobaczycie odwiedzając jeden z naszych domów, we wnętrzu czuć jedynie miły zapach drewna. 

Jakiej klasy energooszczędności są domy Svobo?

W standardowej konfiguracji, nasze domy są domami energooszczędnymi. Możemy osiągnąć standard pasywny, wprowadzając więcej termoizolacji i grubsze szyby - nasze projekty są dostosowane do instalacji energooszczędnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne lub pompa ciepła.

Inne pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Dziękujemy  - odpowiemy wkrótce!

bottom of page