top of page

Częste pytania (FAQ)

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej padają odnośnie technologii domów Svobo oraz współpracy z nami. Jeśli nie znajdziecie tu odpowiedzi na Wasze wątpliwości, skontaktujcie się z nami - z chęcią wszystko wyjaśnimy. 

Oferta i współpraca

Czy można kupić sam projekt domu Svobo?

Budujemy domy według naszych autorskich projektów, ale same projekty nie są na sprzedaż. Jesteśmy przywiązani do naszych domów i chcemy mieć pełną kontrolę nad procesem ich powstawania.

Czy możecie przerobić projekt na inną technologię, np. murowaną?

Do budowy naszych domów wybraliśmy drewno klejone z uwagi na jego liczne zalety o których możecie przeczytać tutaj. Dla tej technologii zbudowaliśmy sieć dostawców, wykonawców i kompetencje, które umożliwiają nam wykonanie domów w standardzie i czasie który jest dla nas satysfakcjonujący. Zmiana technologii oczywiście w teorii byłaby możliwa, gdyż mamy doświadczenie w projektowaniu i budowie domów z różnych materiałów, ale nie do końca byłby to wtedy dom Svobo :) Zarazem, jeśli chcielibyście aby głównym budulcem waszego domu było drewno, jedynie uzupełnione innymi materiałami, dajcie nam znać - postaramy się znaleźć rozwiązanie odpowiadające Waszym oczekiwaniom.

Czy możecie dostosować wasz gotowy projekt do moich potrzeb?

Oczywiście. Choć nasze projekty mogą być stosowane bez zmian, rzadko się zdarza, aby spełniały czyjeś oczekiwania w 100%. Dostosowanie rozkładu pomieszczeń, a nawet zmiana wielkości domu jest jak najbardziej możliwa na etapie przygotowawczym. Może być też tak, że nasze gotowe projekty posłużą za inspirację, a finalnie to co dla Was stworzymy będzie całkowicie nowym projektem opartym na Waszych wytycznych.

Czy można u was zamówić projekt indywidualny?

Tak, szczególnie jeśli szukacie czegoś bliskiego charakterem domom Svobo.

 

Czy można wam zlecić budowę domu z drewna klejonego według projektu który już posiadam?

Tak, ale patrz wyżej :)

Czy można obejrzeć na żywo jeden z Waszych domów?

Staramy się utrzymywać relacje z naszymi dotychczasowymi klientami i z reguły jesteśmy w stanie zorganizować taką wizytę. Zarazem, jako że część naszych domów została kupiona lub wybudowana na wynajem, każdorazowo polecamy wynajęcie takiego domu, np. na weekend. Taki pobyt daje o wiele lepsze wrażenie tego czym jest dom Svobo i jak się w nim będziemy czuć. Domy Svobo na wynajem zostały tak oznaczone na stronie z naszymi realizacjami - szukajcie informaci i odnośników w opisie.

Technologia budowy

Czym dom Svobo rózni sie od przeciętnego domu drewnianego? Czy to dom szkieletowy?

Nie. Dom Svobo jest domem z pełnego drewna - jego ściana konstrukcyjna składa się w całości z prefabrykowanych paneli drewnianych grubości 10 cm, które dopiero później są pokrywane termoizolacją i zewnętrzną elewacją. W domu szkieletowym konstrukcję stanowią drewniane belki rozstawione w pewnej odległości od siebie, pomiędzy którymi znajduje się termoizolacja. Belki i izolacja są następnie pokrywane - od zewnątrz elewacją, od wewnątrz lekką ścianą wewnętrzną. Co za tym idzie, dom Svobo zawiera nawet 10 razy więcej drewna od domu szkieletowego i znacznie prostszą konstrukcję, co przekłada się na mniej mostków termicznych, większą stabilność i trwałość. Dom drewniany z odpowiednio wykonaną izolacją i elewacją oferuje najlepsze warunki mikroklimatyczne - posiada doskonałe zdolności autoregulacji wilgotności i temperatury, zapewniając domownikom zdrowe powietrze we wnętrzu.

Czy klejenie drewna powoduje że jest ono toksyczne?

W żadnym wypadku. Do klejenia drewna używa się ekologicznych klejów melaminowych, spełniających z zapasem wszelkie normy bezpieczeństwa. Jak sami zobaczycie odwiedzając jeden z naszych domów, we wnętrzu czuć jedynie miły zapach drewna. 

Jakiej klasy energooszczędności są domy Svobo?

W standardowej konfiguracji, nasze domy są domami energooszczędnymi. Możemy osiągnąć standard pasywny, wprowadzając więcej termoizolacji i grubsze szyby - nasze projekty są dostosowane do instalacji energooszczędnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne lub pompa ciepła.

Inne pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Dziękujemy  - odpowiemy wkrótce!

bottom of page