top of page

Budowa domu

Wybierając Svobo możecie przekazać w nasze ręce i na nasze głowy całość kluczowych prac - zarówno projektowych jak i budowlanych. Sama budowa domu - od zakończenia formalności umożliwiających rozpoczęcie prac do przekazania kluczy w stanie deweloperskim - zajmie ok. 6-7 miesięcy (w zależności od wielkości domu). Dodatkowy czas będzie potrzebny na przygotowanie formalne inwestycji oraz wykonanie prac związanych z wykończeniem domu i uzbrojeniem działki.

Wasz dom Svobo w 5 krokach

Spotykamy się i poznajemy Wasze oczekiwania

Na początek zawsze proponujemy spotkanie, na którym możemy się poznać, odpowiedzieć na pierwsze pytania i wysłuchać Waszych oczekiwań. Po tym spotkaniu będziemy wiedzieć czy wykorzystamy jeden z naszych projektów typowych, czy będziemy tworzyć zupełnie nowy projekt koncepcyjny, zweryfikujemy też jaka jest sytuacja Waszej działki, tj. kiedy realnie możemy myśleć o rozpoczęciu budowy. Pamiętajcie, że takie kwestie jak zmiana przeznaczenia gruntu, odlesienie, a nawet podłączenie mediów mogą być długotrwałe i skomplikowane, więc jeśli myślicie o budowie w bliskiej przyszłości a jeszcze ich nie uregulowaliście, warto się tym zająć - samodzielnie lub z naszą pomocą.

Uzgadniamy zakres prac i przedstawiamy ofertę

Jeżeli nasz projekt wymaga dostosowania do Waszych potrzeb, zaproponujemy Wam takie dostosowanie wraz z kalkulacją jego wpływu na cenę domu. Jeśli zdecydujecie się na projekt indywidualny - na tym etapie stworzymy z Wami wstępną koncepcję projektową i wycenimy budowę.

Czas: ok. 2 tygodnie dla adaptacji istniejącego projektu, 1-2 miesiące dla indywidualnej koncepcji 

Zawieramy umowę

W międzyczasie przekażemy Wam nasz projekt umowy. Kiedy zaakceptujecie naszą ofertę, podpiszemy umowę i przystąpimy do prac projektowych.

Czas: 1 tydzień

Opracowujemy i składamy projekt budowlany

W optymalnym przypadku do tego etapu przystępujemy mając plan miejscowy lub wydane warunki zabudowy oraz media (prąd, woda) na działce. W takim wypadku opracowujemy projekt budowlany zgodnie z koncepcją zatwierdzoną w ofercie, potwierdzamy go z Wami i składamy do urzędu. Po formalnym zatwierdzeniu projektu możemy przystąpić do budowy. Jeśli sytuacja nie jest w pełni uregulowana, konieczne może być nasze wsparcie w szerszym zakresie, np. przygotowanie wniosku o wydanie warunków zabudowy, przygotowanie wniosku o odlesienie, poprowadzenie kwestii podłączenia mediów na działkę. Do przygotowywania projektu budowlanego możemy przystąpić po załatwieniu powyższych spraw - część z nich możecie również przeprowadzić samodzielnie.

Nasze prace na tym etapie nie są ujęte w cenie domu - za opracowanie projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami pobieramy dodatkową opłatę w wysokości 250 zł / m kw. projektowanego domu 

Czas: ok. 2 miesięcy dla samego projektu budowlanego, lub więcej w przypadku konieczności dokonania bardziej czasochłonnych uzgodnień administracyjnych

Budujemy Wasz dom Svobo

W przypadku braku uwag urzędu do naszego projektu, możemy rozpocząć budowę. Poprosimy Was wtedy o wpłatę zaliczki na potrzeby zamówienia konstrukcji z drewna klejonego i stolarki okiennej. Budowę prowadzimy w sześciu etapach, rozliczanych zawsze po wykonaniu i pomyślnym odbiorze z Waszej strony.

 

Czas: po 6-7 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty przekazujemy Wam klucze do Waszego domu Svobo. Na tym etapie pozostaje Wam tylko wykończenie podłóg, łazienek i kuchni, pomalowanie ścian działowych i wstawienie drzwi wewnętrznych.

Przebieg budowy

Jakie są poszczególne etapy budowy?

Fundament najczęściej wykonujemy w formie systemowej płyty fundamentowej. Prostota i szybkość, a zarazem precyzja wykonania to główne zalety tej technologii. Tradycyjne murowane fundamenty rezerwujemy dla przypadków o bardziej skomplikowanych warunkach gruntowych.

Konstrukcja wykonywana jest w technologii masywnej z prefabrykowanych elementów z drewna klejonego. W zależności od wielkości domu i łatwości terenowych warunków montażu powstaje od 1 do 3 tygodni. Po kolei montowane są: parter, strop oraz poddasze z konstrukcją dachu.

Kolejny etap prac kończy się montażem stolarki okiennej i drzwiowej. Najczęściej jest to trzyszybowa stolarka PVC oraz stalowe drzwi thermo. Na życzenie inwestora montujemy też stolarkę aluminiową lub drewnianą. Na tym etapie drewniana konstrukcja oraz wnętrze budynku są już zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi membraną wodoszczelną. 

Po montażu okien i drzwi rozpoczyna się montaż pokrycia dachowego oraz elewacji wentylowanej wraz z termoizolacją. Zakończenie tego etapu prac oznacza, że osiągnęliśmy stan surowy zamknięty budynku.

Na ostatnie dwa etapy budowy przenosimy się do wnętrza budynku, gdzie wykonujemy  instalacje (elektryczną, wod-kan, grzewczą) oraz prace wykończeniowe, takie jak zabudowy lekkie, posadzki, konstrukcję schodów i inne. Ostatnim akcentem jest kosmetyka drewnianych ścian i stropów - usunięcie ewentualnych defektów i odświeżenie całości wnętrza. Po tym zabiegu jesteśmy gotowi do przekazania Waszego domu Svobo  w stanie deweloperskim.

Domy Svobo budujemy z materiałów

Kliknij poniżej aby dowiedzieć się więcej o naszych dostawcach i technologiach  

Systemowa płyta fundamentowa:

Parati_edited_edited.jpg

Konstrukcja z drewna klejonego:

Dach, systemy rynnowe i kominy:

rukkipng_edited_edited_edited.png
poujolat_edited_edited_edited.jpg

Stolarka okienna i drzwiowa:

Elewacja wentylowana i izolacja termiczna:

rock_edited_edited.png

Chcielibyście wiedzieć więcej o budowie domu Svobo? Zapraszamy do kontaktu

Dziękujemy - odpowiemy wkrótce!

bottom of page