top of page

Budowa domu

Wybierając Svobo możecie przekazać w nasze ręce i na nasze głowy całość prac i zadań związanych ze swoją inwestycją. Sama budowa domu - od zakończenia formalności umożliwiających rozpoczęcie prac do przekazania kluczy w stanie deweloperskim - zajmie ok. 4-6 miesięcy (w zależności od wielkości domu). Dodatkowy czas będzie potrzebny na przygotowanie formalne inwestycji oraz wykonanie prac związanych z wykończeniem domu i uzbrojeniem działki.

Wasz dom Svobo w 5 krokach

Spotykamy się i poznajemy Wasze oczekiwania

Na początek zawsze proponujemy spotkanie, na którym możemy się poznać, odpowiedzieć na pierwsze pytania i wysłuchać Waszych oczekiwań. Po tym spotkaniu będziemy wiedzieć jaka jest skala ewentualnych zmian w projekcie, a także jaka jest sytuacja Waszej działki, tj. kiedy realnie możemy myśleć o rozpoczęciu budowy. Pamiętajcie, że takie kwestie jak zmiana przeznaczenia gruntu, odlesienie, a nawet podłączenie mediów mogą być długotrwałe i skomplikowane, więc jeśli myślicie o budowie w bliskiej przyszłości a jeszcze ich nie uregulowaliście, warto się tym zająć - samodzielnie lub z naszą pomocą.

Dostosowujemy projekt domu, uzgadniamy zakres prac i przedstawiamy ofertę

Jeżeli nasz projekt wymaga dostosowania do Waszych potrzeb, zaproponujemy Wam koncepcję takich zmian oraz kalkulację ich wpływu na cenę domu. Na tym etapie ustalimy też wymagany zakres dodatkowej obsługi i przedstawimy Wam kompletną ofertę, obejmującą prace przygotowawcze, budowę domu wg ustalonego projektu oraz ewentualne dodatkowe prace (np. zagospodarowanie działki).

Czas: 2 tygodnie lub więcej, w zależności od skali zmian do projektu i zakresu dodatkowych prac

Zawieramy umowę

W międzyczasie przekażemy Wam nasz projekt umowy. Kiedy zaakceptujecie naszą ofertę, podpiszemy umowę i przystąpimy do prac przygotowawczych.

Czas: 1 tydzień

Składamy projekt budowlany

W optymalnym przypadku do tego etapu przystępujemy mając plan miejscowy lub wydane warunki zabudowy oraz media (prąd, woda) na działce. W takim wypadku opracowujemy projekt budowlany zgodnie z koncepcją zatwierdzoną w ofercie, potwierdzamy go z Wami i składamy do urzędu. Po formalnym zatwierdzeniu projektu możemy przystąpić do budowy. Jeśli sytuacja nie jest w pełni uregulowana, konieczne może być nasze wsparcie w szerszym zakresie, np. przygotowanie wniosku o wydanie warunków zabudowy, przygotowanie wniosku o odlesienie, poprowadzenie kwestii podłączenia mediów na działkę. Do przygotowywania projektu budowlanego możemy przystąpić po załatwieniu powyższych spraw - część z nich możecie również przeprowadzić samodzielnie.

Nasze prace na tym etapie nie są ujęte w cenie domu - za wykonanie projektu budowlanego pobieramy dodatkową opłatę, a jej wysokość zależy od zakresu naszego wsparcia.

Czas: ok. 2 miesięcy dla samego projektu budowlanego, lub więcej w przypadku konieczności dokonania bardziej czasochłonnych uzgodnień administracyjnych

Budujemy Wasz dom Svobo

W przypadku braku uwag urzędu do naszego projektu, możemy rozpocząć budowę. Poprosimy Was wtedy o wpłatę zaliczki na potrzeby zamówienia konstrukcji z drewna klejonego i stolarki okiennej. Budowę prowadzimy w sześciu etapach (fundament / konstrukcja i dach / stolarka / stan surowy zamknięty / instalacje / stan deweloperski), rozliczanych zawsze po wykonaniu i pomyślnym odbiorze z Waszej strony.

 

Czas: po 4-6 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty przekazujemy Wam klucze do Waszego domu Svobo. Na tym etapie pozostaje Wam tylko wykończenie podłóg, łazienek i kuchni, pomalowanie ścian działowych i wstawienie drzwi wewnętrznych.

Przebieg budowy

Poniżej - na przykładzie jednego z najmniejszych domów jakie budowaliśmy - prezentujemy kolejne etapy budowy od fundamentu do oddania gotowego domu. Aby dowiedzieć się więcej kliknijcie w zdjęcia. Koniecznie przeczytajcie też o technologii, którą stosujemy i zobaczcie jakie projekty domów możemy dla Was wybudować. 

Domy Svobo budujemy z materiałów:

rock_edited_edited.png
poujolat_edited_edited_edited.jpg
rukkipng_edited_edited_edited.png

Chcielibyście wiedzieć więcej o budowie domu Svobo? Zapraszamy do kontaktu:

Dziękujemy - odpowiemy wkrótce!

bottom of page