drewno klejone

Drewno klejone

Ponad 100 lat doskonalenia technologii

Pierwsze zastosowania drewna klejonego jako materiału konstrukcyjnego datuje się na II poł. XIX wieku. Ponad 100 lat temu niemiecki przedsiębiorca Otto Hetzer uzyskał patent na rozwiązanie techniczne umożliwiające trwałe łączenie lameli drewnianych w elementy dowolnej długości i formy. Po wielu latach i niezliczonych ulepszeniach technologia ta wciąż stanowi bazę dla nowoczesnych konstrukcji z drewna klejonego.

...rozwiń

Produkowane z fabryczną precyzją

Drewno klejone, którego używamy do budowy domów Svobo, powstaje w zakładach Huttemann. Jest to wiodący producent tego materiału w Europie, firma z ponad 100-letnią historią, z której 70 lat to doświadczenia w produkcji drewna klejonego.

...rozwiń

Trwałe i ognioodporne

Domy Svobo to solidne konstrukcje z pełnego drewna, z elementów o odpowiedniej wilgotności, impregnacji i sposobie produkcji, gwarantujących wyjątkową wytrzymałość i stabilność wymiarową.

...rozwiń

Energooszczędne i komfortowe

Dom drewniany zapewnia najlepsze warunki mikroklimatyczne i związany z nimi komfort użytkowania. Drewno posiada naturalne właściwości regulowania ciepła oraz wilgoci – wchłania i kumuluje ich nadmiar, a następnie oddaje przy zmianie warunków otoczenia, co pozwala na utrzymywanie ciepła zimą i umiarkowanej temperatury latem.

...rozwiń

Naturalne i ekologiczne

Drewno jest najbardziej ekologicznym z tradycyjnych, powszechnie stosowanych materiałów budowlanych. Wynika to z kilku przyczyn:

...rozwiń